2020-01-23 10:56:52
23 Janar, 2020

Degradimi i skajshëm dhe kriminalizimi kapilar i qeverisjes Rama, është një realitet i hidhur që provohet qartë nga raportet më të besueshme profesionale të organizatave prestigjioze ndërkombëtare sikurse është Transparency International. Korrupsioni i kësaj qeverie po shkatërron ekonominë dhe po na kalb atdheun. Sipas Indeksit …

2020-01-23 10:51:25
23 Janar, 2020

Paketa e censurës, Basha përshëndet vendimin e Këshillit të Europës për ta dërguar çështjen në Venezia: Peketa dëmton rëndë lirinë e fjalës.  DEKLARATË E KRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE, LULZIM BASHA Përshëndes vendimin e marrë nga Komiteti i Monitorimit të Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Europës …

2020-01-21 11:26:59
21 Janar, 2020

SHQIPËRIA E PARA! 100 vjet më parë, burra të shquar nga të gjitha trojet shqiptare, u mblodhën në Lushnje, në një moment të vështirë për pavarësinë e shtetit të brishtë shqiptar dhe me Kongresin që i çeli dyert me 21 janar 1920, dhanë shembullin e …

2020-01-17 12:31:28
17 Janar, 2020

Me Komisionerin e Bashkimit Europian për Zgjerimin, Z.Olivér Várhelyi, gjetëm dakordësi të plotë se se zgjidhja e krizës së rëndë politike në Shqipëri, përmes zgjedhjeve të lira e të ndershme, dhe hapja e negociatave, janë dy objektiva madhore, në harmoni dhe përputhje të plotë me …

2020-01-16 14:09:57
16 Janar, 2020

‪Pseudo-padia e Edi Ramës ndaj Kryeministrit të Kosovës është një perversitet i shëmtuar anti-kombëtar. Është turp i pakapërdishëm që Ramush Haradinaj, pas gjakut të tij dhe familjes së tij për çlirimin e Kosovës, pas betejave me akuzat e montuara të Beogradit, të përballet me pasojat …

2020-01-16 12:05:55
15 Janar, 2020

Dita e djeshme shënoi hapin e parë për përfundimin me sukses të procesit të diktuar nga Bundestagu që do ta çojë Shqipërinë drejt zgjedhjeve parlamentare të lira dhe të ndershme, vlerësimit të procesit fals dhe ilegjitim të 30 qershorit dhe zgjedhjeve lokale në një ditë …