2018-10-29 09:46:13
29 Tetor, 2018

Në Manzë, në Durrës dhe në gjithë Shqipërinë, shteti duket vetëm per të grabitur me taksa e fatura, për të prerë energjinë, për të hequr ndihmën ekonomike, për të mbyllur biznese dhe shkolla, për të shkatërruar sistemin shëndetësor dhe për të rrënuar sigurinë e familjeve …

2018-10-31 09:15:33
29 Tetor, 2018

Bashkëqeverisja e Ramës me krimin është fakt. Bashkëpunimi me krimin për blerje votash është i provuar. Rama nuk ka asnjë shans të mbrojë as veten e as ministrat, ish ministrat, deputetët e kryebashkiakët kriminelë nga përballja me drejtësinë e vërtetë. Nuk i ka mbetur gjë …

2018-10-27 08:51:56
27 Tetor, 2018

Largimi i Fatmir Xhafës, të vetmit Ministër të Brendshëm në Europë me vëllain trafikant droge, është një hap i rëndësishëm në betejën tonë për të pastruar politikën nga krimi. Me Fatmir Xhafën krimi vuri nën kontroll të plotë policinë dhe prokurorinë. Por largimi i tij …

2018-10-26 10:03:09
26 Tetor, 2018

Tashmë është e qartë për këdo se Edi Rama ka patur një plan të mirëmenduar e të shtrirë anembanë vendit, për bashkëpunim me krimin për të vjedhur zgjedhjet. Duhet urgjentisht një hetim i posaçëm dhe i pavarur për këtë operacion kriminal. Vangjush Dako është i …

2018-10-25 14:00:04
25 Tetor, 2018

Të dashur bashkëqytetarë, Të dashur gazetare dhe gazetarë, Çdo ditë që kalon po provon se çështjet dhe kauzat për të cilat Partia Demokratike ka luftuar me një kosto të lartë politike, më në fund, janë të qarta para syve të gjithë shqiptarëve: Gjendja e drogës …

2018-10-29 09:52:23
25 Tetor, 2018

Në Kosmaç të Vaut të Dejës, isha pranë fermerëve të cilët prej pesë vitesh janë braktisur nga qeveria duke mos u garantuar subvencione dhe mbështetje për ruajtjen e prodhimeve. Çdo vit, mijëra tonë prodhim kalben e groposen sepse qeveria Rama është e vetmja në Europë …