2017-04-22 16:18:38
22 Prill, 2017

Plani i Edi Ramës për të mbajtur me cdo kusht e cdo mjet karriken kryeministrore nuk është as për socialistët shqiptarë, as për demokratët jo e jo, është vetëm për Edi Ramën dhe për bandën e kriminelëve me të cilët ka ndarë dhe ndan pushtetin …

2017-04-21 19:26:07
21 Prill, 2017

Na kanë ftuar këtë javë për zgjedhjen e Presidentit. Ne i kemi votat, thonë, por hajdeni ta bëjmë me konsensus. I kujt është Presidenti? Eshtë i Ilir Metës? Eshtë i Edi Ramës? Eshtë i Lul Bashës? Atëherë oferta ime është, të zgjedhim President nga populli. …

2017-04-21 19:25:07
21 Prill, 2017

Të flasim pak për problemin e madh të zgjedhjeve të lira dhe të ndershme të kërcënuara nga krimi dhe droga. Të kthehemi tek një lajm që është zhdukur me befasi nga të gjitha portalet dhe lajmet e kontrolluara nga qeveria, në ekrane dhe gazeta. Forbes, …

2017-04-21 16:57:08
21 Prill, 2017

Lëvizja dhe bashkimi më i madh i shqiptarëve për demokraci të vërtetë, për zgjedhje të lira dhe të ndershme, feston çdo ditë shpresën që po ringjallet jo thjesht në këtë Shesh të Lirisë po anembanë Shqipërisë, përmes sakrificës, kurajës dhe përgjegjësisë së qytetarëve të bashkuar …

2017-04-21 16:57:08
21 Prill, 2017

Edi Rama dje tha se: “Eshtë i gatshëm ta shtyjë vetingun pas zgjedhjeve”. Dhe unë iu përgjigja se vetingu, “nuk ka pse të shtyhet pas zgjedhjeve por do të bëhet menjëherë pas qeverisë zgjedhore, pra qeverisë që do të përgatisë zgjedhjet, sipas dhe vetëm sipas, …

2017-04-21 11:06:20
21 Prill, 2017

Dua t’u njoftoj se në funksion të arritjes së këtij qëllimi madhor, të këtij vendimi të patjetërsueshëm të 18 shkurtit, opozita e bashkuar me në krye Partinë Demokratike të Shqipërisë ka vendosur intesifikimin e protestës qytetare në të gjithë Shqipërinë, duke ruajtur si pishtar, si …